engelsiz::konuşankitaplık.org
Tweetle
BAŞARI, ZENGİNLİK VE SEVGİYORUM YAP
Alışverişe gitmek üzere evden çıkan bir bayan, kapısının karşısındaki kaldırımda bir bankta oturan bembeyaz sakallı, birbirinin tıpatıp aynısı üç ihtiyarı görünce şaşırdı.
Öğleye doğru bu kişilerin hala oturmakta olduklarını görünce onları yemeğe davet etti.
Üç yaşlıdan biri kadına eşinin evde olup olmadığını sordu. "Hayır," cevabını alınca da "Eşiniz evde değilse, biz de İçeriye gelemeyiz," dedi. Akşam eşi eve dönünce kadın olanları ve üzüntüsünü eşine anlattı eşi de dışarıya çıkıp bakmasını hala oturuyorlarsa akşam yemeğine çağırabileceğim söyledi. Adamların yanına onları yemeğe davet için gitti. Adamlardan biri, " Biz asla üçümüz bir eve beraber misafir olamayız. Ancak birimiz gelebiliriz. Bak, benim adım Sevgi, bu arkadaşımın Başarı, diğerinin ise Zenginlik. Şimdi eve git ve bir karar verin. Sonra bizi çağırabilirsiniz."
Kadın durumu eşine söyledi. Derin bir tartışmaya girdiler. Adam "Zenginlik'i çağıralım, eğer zenginlik olursa başarı ve sevgi de olur " diyordu. Karısı Başarı'dan yanaydı. Çünkü başarı beraberinde zenginlik ve sevgiyi de getirirdi. Kızları ise Sevgi'nin çağırılması gerektiğini söyledi. Sonunda Sevgi'yi çağırmaya karar verdiler. Kadın İhtiyarların yanların gitti ve "Sevgi bizimle beraber gelecek " dedi. Sevgi ayağa kalktı. Ama hemen arkasından Başarı ve Zenginlik 'de ayaklandılar.
Onlar içeri girerken kadın sordu, "Ne oldu? Hani sadece biriniz gelecekti?" Sevgi yanıtladı. "Diğer arkadaşlarımı seçseydiniz öyle olacaktı. Ama bizde kural böyledir. Başarı ve Zenginlik daima Sevgi'nin hemen arkasından gelir."
yönetim