engelsiz::konuşankitaplık.org
Tweetle
ONU ÇOK SEVMİŞTİMYORUM YAP
Din adamı yeni kazılmış mezarın başında duasını bitirmek üzereydi. Birden, 50 yıllık eşini kaybetmiş yaşlı adam kalın sesiyle feryat etmeye başladı:
"Aaah, aaah! Onu ne kadar da çok seviyordum!" Onun bu feryatları cenaze merasiminin sessizliğini alıp götürdü. Mezarın etrafında duran diğer aile üyeleri , arkadaşları utandılar. Yüzleri kıpkırmızı kesilen yetişkin çocuklar babalarını susturmaya çalıştı:
"Tamam baba, acını anlıyoruz, ama sus şimdi." Yaşlı adam tabutun mezara yavaşça indirilişini yaşlı gözlerle seyretti. Din adamı duasını tamamladı. Sonra da, aile üyelerini mezara toprak atmaya davet etti. Yaşlı adam dışında hepsi bu görevi yerine getirdi. Yaşlı koca bir kez daha feryat etti: "Ah! Onu ne kadar da çok seviyordum!" Mezarın etrafında bulunanlar yavaş yavaş terketmeye başladılar, ama yaşlı adam ısrarla mezarın yanından ayrılmıyordu Gözleri mezara dikili oracıkta öylece duruyordu . Din adamı yanına yaklaştı:
"Neler hissettiğinizi anlıyorum, ama artık gitme zamanı. Gitmeli ve hayatımıza devam etmeliyiz."
"Ah! Onu seviyordum!" diye inledi adam perişan bir şekilde. "Ama bunu onahiç söylemedim . Nedenini bilmiyorum ama bunu ona hiç söylemedim
yönetim