engelsiz::konuşankitaplık.org
Tweetle
ÖRDEK İLE KARGAYORUM YAP
Bir ördek ile bir bir karga yolda yürüyorlarmış. Yolda yürürken birden bire karşılarında başka bir ördek ile başka bir karga görmüşler. Aslında gördükleri aynadan başka bir şey değilmiş...
Ve birden duraklamışlar .Uzun bir süre birbirlerine baktıktan sonra “ bunlarda kim” demiş ördekle karga. Baksana bize bakıyolar demiş karga.
Ördekte diğeride ” ben ne yaparsam oda aynısını yapıyor” demiş. Biraz düşündükten sonra “yanlarına gidelim” demiş ördek. Karga da kabul etmiş.
Yavaş yavaş ve de korkarak yanlarına gitmiş bizim iki kafadar. Ördek kısık bi sesle "merhabaa" demiş. Ama karşıdan ses gelmemiş. Kargada bağırarak "heyyy merhabaa" demiş.
Ama yine ses gelmemiş. Koşarak yanına varmışlar aynanın. Bir müddet bekledikten sonra yukarıdan bi ses gelmiş. Bakmışlar ki bir kuş.
"Neye bakıyosunuz" demiş.
Ördekle kargada "şurada ördekle karga var ona bakıyoruz demiş."
Kuş kahkahayla gülmüş. "Zaten onlar sizsiniz demiş". Bizimkiler şaşırmış. "Nası. olur biz görüyoruz karşımızdalar" demiş ördek.
O sırada kuş gagasıyla bi taş alıp aynaya atar, ayna kırılır ve karşılarında kimse kalmaz. Bizimkiler anlarki aslında o gerçek birer karga ve ördek değil.
Daha sonra hatırlarlar ki aynısı gölde suya bakarken de olmuştu ve anladılar ki aslında onlar kendileriydi,ve birer yansımaydı...

yönetim