engelsiz::konuşankitaplık.org
Tweetle
SEYAHATTEKİ MUTLULUKYORUM YAP
İki kardeş evlerinin arkasına oldukça büyük bir delik kazmaya karar vermişlerdi. Çalıştıkları sırada onlardan daha büyük iki çocuk da onları izliyordu.
"Ne yapıyorsunuz?" Diye sordu çocuklardan bir tanesi.
"Dünyanın içinden geçecek bir delik kazmayı planlıyoruz" diye cevapladı heyecanlı bir şekilde çocuklardan birisi.
Diğer çocuklar kahkahalarla gülmeye başladılar ve onlara dünyanın içinden geçecek bir delik kazmanın imkânsız olduğunu söylediler.
Uzun bir sessizlikten sonra, kazı yapan çocuklardan bir tanesi yerden içi örümcek, solucan ve geniş bir böcek çeşidini içeren bir kavanoz aldı. Kapağı açarak kendileriyle dalga geçen ziyaretçilerine kavanozun içindeki muhteşem manzarayı gösterdi. Sonra da sakin ve kendinden emin bir şekilde,
Sonuna kadar kazamasak bile bakın yol boyunca neler bulduk dedi.
Hedefleri elbette ki çok iddialıydı, ama onların kazmaları için bir amaç teşkil ediyordu. Hedefler de zaten bunun için değil midir? Hedefleri olmasa, o yolda ilerleyebilirler miydi?
Şimdi kendinize sorun: "Her hedefe eksiksiz bir şekilde ulaşılacak, her iş başarılı bir şekilde tamamlanacak, her umut gerçekleşecek, her sevgi kalıcı olacak, her çaba sonuçlanacak" diyenlerden misiniz? Yoksa hedefine yürümenin zevkini tadabilenlerden ve "Evet, ama yol boyunca elde ettiklerime bir bak! Bir şeyler yapmayı denediğim için kazandığım şu mükemmel şeylere bak!" diyebilenlerden mi?
yönetim